Plan dojazdu Disneyland Paris położony jest na płd.-wschód od Paryża w rejonie Val d’Europe / Marne La Vallée i oddalony o ok. 35 km od miasta. Niedaleko zlokalizowane jest duże centrum handlowe Val d’Europe i centrum wyprzedaży znanych marek The Village Outlet. 

SAMOLOTEM

Przy rezerwacji biletów lotniczych do Paryża polecamy wybór porannego wylotu i wieczornego powrotu, aby jak najwięcej bezcennego czasu spędzić na miejscu! Chętnie pomożemy w rezerwacji przelotów z dowolnego lotniska.

Jeśli przylatują Państwo do Paryża na lotnisko Roissy-Charles de Gaulle (CDG) lub Orly (ORY) proponujemy wygodne transfery zbiorowe (autokarowe) lub prywatne (mini-vanem).

Wystarczy wykupić u nas voucher na transfer. Zostaną Państwo odebrani ze wskazanego miejsca wprost do hotelu lub z powrotem, z hotelu na lotnisko.

Czas przejazdu, w zależności od warunków drogowych, wynosi ok. 60 minut w jedną stronę z lotnisk CDG lub Orly.

Prosimy mieć na uwadze, że trzecie lotnisko Beauvais (BVA), obsługujące głównie połączenia low-cost, położone jest po przeciwnej stronie miasta i oddalone od Disneyland Paris o ok. 100 km. Dlatego przejazd stąd do Disneyland Paris jest dość długi i droższy niż z innych lotnisk.

Autobusy kursują w określonych godzinach. Jeśli przylatują Państwo do Paryża późno wieczorem – należy skorzystać z innych środków transportu, np. kolei.

UWAGA: hotele Disney’s Davy Crockett Ranch i Villages Nature Paris przeznaczone są dla gości zmotoryzowanych, nie ma do nich zorganizowanych transferów

DOJAZD POCIĄGIEM

Obok Disneyland Paris znajduje się pętla autobusowa dla autobusów kursujących pomiędzy hotelami i wejściem do parku rozrywki oraz duży dworzec kolejowy Marne La Vallée/Chessy

Do Disneyland Paris można dojechać szybką kolejką miejską RER (linia A) lub pociągiem TGV. Zalecamy wykupić okresową kartę miejską: Disneyland Paris oraz lotniska CDG i ORY znajdują się w 5-tej strefie. Wszystkie bilety: okresowe i 1-razowe można kupić w automatach na dworcu.

DOJAZD SAMOCHODEM

Transport samochodem, zwłaszcza przy kilkuosobowej rodzinie może być najbardziej ekonomiczną formą wyjazdu do Paryża. Zalecamy rozpoczęcie pobyt w Disneyland Paris w środku tygodnia, kiedy obowiązują najniższe ceny, a ruch na drogach jest relatywnie najmniejszy.

Na życzenie zorganizujemy dla Państwa wynajęcie samochodu z lotniska w każdej kategorii cenowej. Aby odebrać pojazd główny kierowca musi posiadać kartę kredytową.

Autostradą A4 („Autoroute de l’Est”)

Aby dojechać do Disneyland Paris® i do hoteli Disneya prosimy skorzystać ze zjazdu z autostrady A4 oznaczonego nr 14 „Val d’Europe, Parc Disneyland”. 

Aby dojechać do wioski traperskiej Davy Crockett Ranch ® prosimy skorzystać ze zjazdu nr 13 „Provins/Serris”. Wszystkie zjazdy są dobrze oznakowane.

Dojazd do autostrady A4 z Paryża

Na obwodnicy Paryża „Périphérique”, zjazd „Porte de Bercy” (na południowym wschodzie Paryża) dalej autostradą A4 w kierunku „Metz/Nancy”. Zjazd nr 13 znajduje się w odległości 31 km, a zjazd nr 14 w odległości 34 km.

Dojazd samochodem z lotniska Roissy/Charles-de-Gaulle (CDG)

Opuszczając teren lotniska proszę kierować się na znaki „Marne La Vallée”, należy dojechać do drogi A104 („La Francilienne”). Po przejechaniu tą drogą ok. 27 km trzeba wjechać na autostradę A4 w kierunku „Metz/Nancy”. Zjazd nr 13 osiągną Państwo po przejechaniu 9 km, a zjazd nr 14 po 12 km. 

Dojazd samochodem z lotniska Orly (ORY)

Opuszczając teren lotniska proszę kierować się na znaki „Paris” i dalej na znaki „Créteil” na drodze nr A86. Po przejechaniu kolejnych 11 km należy wjechać na autostradę A4 w kierunku „Metz/Nancy”. Zjazd nr 13 osiągną Państwo po przejechaniu 27 km, a zjazd nr 14 po 30 km.

Dla gości zmotoryzowanych szczególnie polecamy wioskę wakacyjną Disney’s Davy Crockett Ranch.

Parkingi

Goście Hoteli Disneya mogą bezpłatnie korzystać z parkingów przy hotelach oraz przy wejściu do Parków Disneya (za okazaniem karty identyfikacyjnej Disneyland Paris®). Pozostali Goście płacą za parking. Parkingi są niestrzeżone.