Wizytę w DISNEYLAND PARIS® należy podzielić na 3 etapy:

DISNEYLAND PARK® - Parki Tematyczne Disneya

WALT DISNEY STUDIOS PARK® - Miasteczko filmowe Disneya

DISNEYLAND VILLAGE® - część hadlowo-gastronomiczna 

...a gdy starczy czasu zapraszamy na pola golfowe GOLF DISNEYLAND® 

 

Wizytę w Parku najlepiej rozpocząć jak najwcześniej: W sezonie goście oczekują na wejście już od 8.30! Zwłaszcza weekendy cieszą się dużą popularnością. W środku tygodnia lub poza głównym sezonem powinno być spokojniej. Goście Hoteli Disneya mogą korzystać z MAGIC HOURS (w wybranych terminach Disneyland Park otwiera swoje podwoje wcześniej lub czynny jest dłużej). Dzięki temu mają Państwo więcej czasu na korzystanie z licznych atrakcji!

Zwiedzanie rozpoczyna się od Main Street, USA - repliki typowej ulicy w prowincjonalnym miasteczku amerykańskim z przełomu XIX i XX wieku. Wszystkie elementy wystroju odtworzone są w najdrobniejszych detalach. Tutaj odbywają się słynne parady figur i postaci znanych z bajek Disneya. Stąd można rozpocząć podróż po parku oryginalnym oldtimerem, piętrowym autobusem lub tramwajem konnym, a z dworca kolejowego – starodawnym pociągiem z parową lokomotywą. Przy Głównej Alei rozmieszczone są sklepy z pamiątkami oraz niezliczone lokale gastronomiczne. Na końcu Main Street znajduje się Plac Centralny z zamkiem Śpiącej Królewny i Jaskinią Smoka oraz wejścia do pozostałych 4 Parków Tematycznych. W Disneyland Paris spotkać można wszystkich bohaterów znanych z bajek Walta Disneya. Parady uliczne odbywają się zwykle dwa razy dziennie (dokładne terminy przedstawień i parad otrzymają Państwo po przybyciu do hotelu lub bezpośrednio w Parku w punktach informacji). Część przedstawień ma charakter sezonowy. Również niektóre atrakcje mogą być okresowo zamykane.

PARKI TEMATYCZNE

 

 

Fantasyland czyli bajkowa kraina wprost z filmów Disneya - spotkanie z bohaterami znanymi przez wszystkie dzieci: Piotrusiem Panem, Słonikiem Dumbo i Myszką Miki.

Peter Pan’s Flight – jedna z głównych atrakcji w Disneyland Park (polecamy Fastpass) – specjalnie dla tych, którzy nigdy nie chcą dorosnąć! Lot nad dachami Londynu, Tamizą, obok Big Bena, wprost do Nibylandii, gdzie oczekuje już na nas Kapitan Hak i dziesiątki niesamowitych zdarzeń.

Discoveryland to kraina odkryć, wynalazków i niesamowitych eksperymentów naukowych, a także niezapomniana podróż w kosmos Space Mountain i przejście w nadprzestrzeń, wprost do świata Gwiezdnych Wojen. 

Frontierland czyli wizyta na Dzikim Zachodzie m.in. z szaloną przejażdżką po opuszczonej kopalni złota kolejką górską „Big Thunder Mountain” lub rejs klasycznym, nowoorleańskim parostatkiem wśród wybuchających wokół gorących gejzerów. 

Adventureland to kraina przygód. Głównymi atrakcjami są tu: przejażdżka kolejką Indiany Jonesa, która mknie w pętli śmierci 360°, wizyta u Robinsona Crusoe, albo bitwa morska w krainie piratów na Morzu Karaibskim. 

Pirates of the caribbean - jedna z głównych atrakcji w Disneyland Park – Rejs pirackim statkiem wprost w wir gorącej bitwy morskiej. Piraci mórz południowych nie znają słowa Pardon!

WALT DISNEY STUDIOS PARK®

 

Po udanej zabawie w Disneyland Park® zapraszamy do Walt Disney Studios Park® - niesamowitego świata filmów Disneya. Tutaj odbywają się parady filmowe. A w Akademii Filmów Disneya można poznać tajniki powstawania słynnych kreskówek. Tu wreszcie przeniosą się Państwo wprost na plan filmowy, gdzie czekają niezwykłe przygody, mrożące krew w żyłach sceny, brawurowe pokazy kaskaderskie i wiele innych, niezapomnianych atrakcji. Szczególnie polecamy wizytę w Catastrophe Canyon - realistyczną inscenizację wielkich katastrof i Tower of Terror – spadającą windę w nawiedzonym hotelu albo koncertowo szybki Rock 'n' Roller Coaster Starring Aerosmith.

STUDIO TRAM TOUR: BEHIND THE MAGIC – przejażdżka po Walt Disney Studios Park za kulisami plenerów ze słynnych filmów Disneya. Kulminacją jest wjazd wprost na scenę filmu katastroficznego, gdzie podczas trzęsienia ziemi wybucha ogień i ogromna powódź zalewa wszystko dookoła. Po chwili po zniszczeniach nie ma już śladu, wszak to magia kina!   

THE ART OF DISNEY ANIMATION Tutaj można podejrzeć, jak tworzone są filmy animowane, a także spróbować własnych sił szkicując ulubionych bohaterów kreskówek pod okiem fachowców.

MOTEURS… ACTION! – show kaskaderski i sceny z filmów akcji.

WIZYTA W DISNEY VILLAGE®

 

To część hadlowo-gastronomiczna. Sklepy, restauracje, kina, taniec i rozrywka na żywo dla całej rodziny. W Disney Village dowiesz się, dlaczego magia naprawdę nigdy się nie kończy! Tu można wziąć udział w przedstawieniu Buffalo Bill’s Wild West Show (u nas w przedsprzedaży bilety tańsze niż na miejscu)